ONLINE SATIŞ FORMU

Türk Kahvesi Kitabı
Yazar : Emine Gürsoy Naskali

Türk Kahvesi Kitabı, kültürümüzde kahve ile ilgili birikimin kayda alınması düşüncesinden doğmuştur. Türk kahvesi; türkülere, atasözlerine, deyimlere kadar girdiyse, artık; geleneğin, kültür birikiminin bir parçası olmuş demektir. Bu kitapta Türk kahvesinin Divan şiirindeki yeri, kahve ikram ritüelleri, kahve etrafında oluşan söylenceler, kahve falı, kahvenin çocuk dünyasına yansıması, kahvenin hazırlanması ve sunulması için gerekli araç ve gereçlerin tanıtımı ve tabii, kahvenin mekânı olan kahvehaneler üzerine yazılar yer almaktadır.

Yayınevi : Kitabevi Yayınları
Baskı Yılı : 2011
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 598
Satış Fiyatı : 40 TL (Kdv Dahil) + Kargo Bedeli

 

Kahve - Kırk Yıllık Hatırın Kitabı
Yazar : Emine Gürsoy Naskali

Kültür tarihi üstüne yaptığı çalışmalarla tanıdığımız Prof. Emine Gürsoy Naskali’nin hazırlıdığı Kahve: Kırk Yıllık Hatırın Kitabı, 16. yüzyılın ikinci yarısından itibaren yaşadığımız coğrafyada içilmeye başlayan ve bugün olmazsa olmazımız haline gelen kahveyi pekçok yönden ele alan önemli bir çalışma. Kahvenin mekânı olan kahvehaneler, kahvenin coğrafi yayılımı, halkın bilincinde yer ettiği folklorik yer, Osmanlı Saray çevresinde kullanılan fincan formları, Bach’ın kahve için yazdığı kantat, Osmanlı nüfus kayıtlarında kahveci kayıtları, telvenin etimolojisi gibi konularda; tarihçi, sanat tarihçisi, müzikolog, halkbilimci vb. araştırmacıların yazılarının yer aldığı Kahve - Kırk Yıllık Hatırın Kitabı, gerek işlediği konular gerek zengin görsel kullanımıyla diğer kahve kitaplarından ayrılıyor.

Yayınevi : Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
Baskı Yılı : 2012
Dili : Türkçe
Sayfa Sayısı : 228
Satış Fiyatı : 85 TL (Kdv Dahil) + Kargo Bedeli

 

Turkish Coffee
Yazar : M. Sabri Koz - Kemalettin Kuzucu

Coffee has played an important part in Turkish life for 500 years. Although it originated in Ethiopia and was later introduced to Yemen in the Arabian peninsula, neither of these countries supply the world with coffee today. Both places are remembered only in accounts of coffee's history, which is interwoven with legend. For a long time the world coffee trade has been in the hands of international trading companies that purchase the raw or roasted beans from distant countries. Although tea has brought about a decrease in coffee drinking in Turkey, in recent years the arrival of international coffee brands and coffee house chains has sparked off a slow revival.

Yayınevi : Yapı Kredi Kültür Sanat Yayıncılık
Baskı Yılı : Şubat 2013
Dili : İngilizce
Sayfa Sayısı : 272
Çeviren : Mary Priscilla Işın
Ölçü : 14.5 x 16 cm
ISBN : 978–975–08–2474–6
Satış Fiyatı : 40 TL (Kdv Dahil) + Kargo Bedeli
 
 
* Ad - Soyad :
* Telefon :
* E-Posta :
* Adres :
* Kitaplar :

* Adet :
* Mesaj :